Loetle tooted brändi Spalding järgi 

Spalding on Ameerika spordikaupade ettevõte, mille asutas Albert Spalding 1876. aastal Chicagos, Illinoisi osariigis. Praegu on selle peakontor Bowling Greenis, Kentucky osariigis. Ettevõte on spetsialiseerunud pallide tootmisele paljude spordialade jaoks, kuid on kõige paremini tuntud oma korvpallide poolest. Spalding valmistab ka mitmesuguseid muid tooteid pesapalli, jalgpalli, softpalli, võrkpalli ja Ameerika jalgpalli jaoks.

Spalding on peamiselt tuntud oma korvpallide poolest, kuigi ettevõte toodab palle ja tarvikuid ka teistele spordialadele, nagu Ameerika jalgpallbaseballjalgpall ja volleyball. Lisaks, softball varustust (pallid, mütsid ja kindad) pakub ettevõtte tütarettevõte Dudley.

Spalding arendas oma esimese korvpalli 1894. aastal ja on praegu juhtiv tootja. Alates 1983. aastast on see olnud National Basketball Associationi (NBA) ametlik palli tarnija. Ettevõte tarnib ka Ameerika jalgpalli siseliiga Arena Football League'i ametliku palli. Ettevõte oli ka üks esimesi, kes kasutas oma toodete reklaamimiseks kõrgetasemelisi sportlasi, kui tennisemängija Pancho Gonzales sõlmis 1951. aastal eksklusiivse reklaamlepingu.

2006. aastal teatasid Spalding ja NBA, et nad loovad uue NBA ametliku mängupalli, millel on lukustatavad segmendid ja mis on valmistatud sünteetilisest materjalist naha asemel. Paljud NBA mängijad kurtsid aga, et uus komposiitpall muutus pärast kasutamist äärmiselt libedaks, ei põrkas nii kõrgele ja põrkas ebamugavalt servast ja tagaplaadist ning lõikas sõrmedesse. Selle tulemusena pöördus NBA 1. jaanuarist 2007 tagasi vanade nahkpallide juurde.

Filter by
Tags
Kategooriad
Price
Filter
Product added to compare.

inSPORTline.ee kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Lehel sirvides nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Product added to wishlist